הפרוייקטים שלנו

שיפוץ דירה בקטמון

שלמות אלגנטית

אחד הרגעים המרגשים ביותר הוא להיכנס לדירה חדשה ועוד יותר אם היא לא בהכרח חדשה אלה פשוט שופצה מהיסוד באופן מרשים במיוחד בעיצובו של האדריכל יוחנן בארי שלא מותיר זכר לחלל שהיה לפני כן. זה מה שקרה למשפחת מלצר מירושלים שיצרנו עבורה את הבית שתמיד חלמה עליו.

 

פינת אוכל

אז איך הכל התחיל?

משפחת מלצר הגיעה עם הרבה רעיונות לשיפוץ דירה. כלקוחות הם ידעו בדיוק מה הם רוצים – הם אספו תמונות עם דוגמאות לדברים שראו שאהבו או ש"דיברו" אליהם, הם רצו להיכנס לבית "חדש" שייתן לה תחושה של מלון בוטיק, היה חשוב להם שתהיה זרימה טבעית בין החללים, שהתאורה תהיה אלגנטית ושהחדרים ידברו בשפה עיצובית נקייה שמשלבת בהרמוניה תכנון ופונקציונאליות.

בקיצור, כבר מההתחלה היה ברור שבפרויקט הזה העיצוב חשוב ללקוחות במיוחד ולכן העבודה עליו נעשתה בהתאם. האדריכל יוחנן בארי והמעצבת שירי פרידמן חברו יחד לחשיבה דקדקנית של תכנון החללים והמעברים ביניהם, לבחירה של פלטת הצבעים, הרהיטים ואביזרי הארט ויצרו תכנית מפורטת שאותה היינו צריכים להוציא אל הפועל ולבצע בדיוק מושלם.

 

בית או דירה קומפלט

שיפוץ כללי לבית 

משפחת מלצר רצתה שנבצע שיפוץ דירה 3 וחצי חדרים, 100 מ”ר בקטמון, ירושלים. הפרויקט כולו נמשך כחמישה חודשים של עבודה אינטנסיבית בשיתוף עם האדריכל יוחנן בארי והמעצבת שירי פרידמן. השיפוץ דירה כלל החלפת תשתיות חשמל ואינסטלציה, עבודות ריצוף וחיפוי, מתן פתרונות עיצוביים, תכנון, בינוי, שילוב עבודות נגרות בהזמנה מיוחדת בעיצובו של הנגר יוני שילה, התקנה של דלתות דקורטיביות בעיצובו של אמיר פדרי מדלתות אמיר וכל זה כמובן תוך כדי שאנחנו מלווים את הלקוחות, מבצעים את העבודה ומנהלים את הצוות לכל אורך התהליך.

לבקשת הלקוחות ובהתאם לתכנון האדריכלי והעיצובי, ביצענו שיפוץ דירה טוטאלי בסטייל שמשלב בין סגנון מודרני-אורבני לכפרי מינימליסטי. הוספנו אלמנטים עיצוביים, התקנו גופי תאורה מיוחדים, הקפדנו על קווים נקיים וביצענו – כמו תמיד – עבודה ברמת גימור גבוהה במיוחד. התוצאה הסופית שהתקבלה היא בית רגוע, קסום, שליו ואלגנטי שפשוט תענוג בכל פעם מחדש להיכנס אליו.

למטבח המעצבת בחרה עם הלקוח חיפוי קרמי בשחור לבן שאותו התקנו על הקיר מעל התנור ליצירת אלמנט עיצובי מתוחכם שייתן לחדר שיק וייחודיות. בהתאם לתכנית שקיבלנו מהמעצבת ומהאדריכל, התקנו חלונות שמתכתבים עם הארונות המעוצבים במראה שחור מאט שמזכיר קצת לופט ניו-יורקי, את הרצפה חיפינו בקרמיקת לבנים מיוחדת ואת המראה הכללי השלמנו באמצעות הוספת חיפוי עץ בהזמנה מיוחדת על הארונות ומעל השיש.

 

כפרי אורבני 

עיצוב ושיפוץ הסלון

את העבודה לשיפוץ הסלון ביצענו על פי ההנחיות שקיבלנו מהאדריכל והמעצבת שרצו ליצור חלל שמספר את הסיפור של המשפחה שמתגוררת בו. את הפוקוס הם נתנו למערכת ישיבה מלאת נוכחות, רחבה ומזמינה בגוון אפור כהה שמהווה קונטרסט לשאר הצבעים הבהירים שבחדר כך שהמראה שיתקבל יהיה נעים לעין, ישדר רוגע וייתן איזון.

משום שהדירה קטנה ואין בה הרבה מרחב לאירוח, לבקשת המעצבת יצרנו מדף קטן ודקורטיבי בפינת החדר שעליו הם יוכלו לתלות את הטלוויזיה. בדירה הזו לא תמצאו את המזנון הקונבנציונלי שיש ברוב הבתים בישראל ולא במקרה. בכוונת תחילה המעצבת לא רצתה לתת תשומת לב למדיה ולטכנולוגיה אלה דווקא לספרים ולכן, בהנחייתה, בנינו ספריה במראה אלגנטי וקווים נקיים שלמעשה הפכה להיות אלמנט עיצובי המחבר בין הסלון לפינת האוכל. בפינת האוכל יצרנו חלל פתוח עם אופציה לסור לחדר ישיבה צדדי עם דלת הזזה דקורטיבית וכמעט בלתי מורגשת מעץ.

בכניסה לדירה המעצבת רצתה לתת תחושה של מרחב ולהדגיש את השילוב בין העיצוב האורבני מודרני לכפרי מינימליסטי. עם התכנון שלה והביצוע שלנו מה שהתקבל זה חלל פתוח ולא עמוס בצבעוניות יתרה שבו כל אלמנט נמצא במקומו כאשר מחשבה ועבודה רבה הושקעה בפריטים מיוחדים שנותנים אופי לחדר כולו.

 

כניסה לבית

בכניסה לדירה המעצבת רצתה לתת תחושה של מרחב ולהדגיש את השילוב בין העיצוב האורבני מודרני לכפרי מינימליסטי. עם התכנון שלה והביצוע שלנו מה שהתקבל זה חלל פתוח ולא עמוס בצבעוניות יתרה שבו כל אלמנט נמצא במקומו כאשר מחשבה ועבודה רבה הושקעה בפריטים מיוחדים שנותנים אופי לחדר כולו.

חדר שינה

עיצוב ושיפוץ חדר השינה

את חדר השינה המעצבת רצתה להשאיר קלאסי אבל מצד שני גם קצת להעז בו ולכן בהנחייתה, חיפינו את הקיר שמעל המיטה כולו בעץ שמתכתב עם פלטת הצבעים של הבית. בנינו אותו כך שיהיה מורגש ונוכח, ולהשלמת המראה המיוחד התקנו מעליו פס תאורה מעודן שמרכך את החדות ומנתב את העין.

התקנו ארונות בעבודת נגרות בהתאמה אישית בצבע בהיר המשמשים לאחסון אבל גם מוסיפים לאסתטיקה. הצבנו אותם כמעין מסגרת מסביב לקיר המחופה עץ כך שיוסיפו תחכום לעיצוב כאשר בשני צדי המיטה יצרנו את הצד שלו ואת הצד שלה עם פתחים נסתרים וכמעט בלתי מורגשים בארונות עצמם.

בקיר שמול המיטה התקנו ארונות עץ נוספים בהזמנת נגרות מיוחדת שמובילים לפתח בקיר דרכו ניתן להיכנס אל חדר רחצה פרטי המעוצב, גם הוא בצבעים המתכתבים עם הבית. חדר השינה כולו מעוצב באופן מינימליסטי לשמירה על תחושה נקייה וסגנון קלאסי כשהמרצפות המעודנות ומעט החפצים הבהירים שבחדר עושים עבודה מצוינת רק מעצם היותם וממתנים את אלמנט קיר העץ הנועז יחסית.

עבודות ריצוף וחיפוי

עץ, לבן וצהוב 

עיצוב ושיפוץ המקלחות

כאן המשחק היה בין לבן עץ וצהוב. המעצבת והלקוחות בחרו בקרמיקה מיוחדת במינה שפעם שמשה אותנו לחיפוי לקירות ופעם אחרת כחיפוי לרצפה. הקרמיקה שנבחרה עם נגיעות של גוון צהוב נועז הייתה צריכה עידון וקונטרסט שהשגנו באמצעות עבודות העץ שעשינו בנגרות מוזמנת שמבליטה ו"מקפיצה" את הלבן ובאותו הזמן גם "מרגיעה" את הצהוב.

כדי לנצל עד כמה שניתן את החלל יצרנו ארון גדול כפתרון אלגנטי ויפה הן לאחסון והן לכביסה. הוספנו מדף נוחות דקורטיבי לכל אורך הקיר החשוף וכך יצרנו מקלחת מפנקת במראה יוקרתי שלמרות שהיא איננה גדולה היא מרגישה מרווחת.

חדרי אמבטיה

קשה להפריז בשלל התחושות והרגשות שמלוות את הלקוחות שלנו ואותנו כשאנחנו רואים את התוצר הסופי. שיפוץ דירה טוטאלי הוא אתגר גדול אבל אנחנו לא מפחדים מאתגרים ויותר מזה – אוהבים אותם. אנחנו עושים הכל כדי שהלקוחות שלנו ירגישו שהם גרים בבית החלומות שלהם בכל פעם שבה הם פותחים את הדלת לכל אחד מהחדרים.

 

שותפים בפרויקט

אדריכל יוחנן בארי

מעצבת שירי פרידמן

נגרות יוני שילה

דלתות אמיר פדרי מדלתות אמיר

פרוייקטים נוספים

שיפוץ דירה בעיר העתיקה

הפרויקט הזה בהחלט היה אחד המיוחדים שעשינו. לא בכל יום מקבלים הזדמנות לשפץ שיפוץ טוטאלי דירה מלאת אופי בעיר העתיקה של ירושלים. כמי שכבר שנים

קראו עוד »

שיפוץ דירה באוסישקין

שיפוץ דירה של 160 מ"ר הממוקמת ברחוב אוסישקין הוותיק בלב לבה של שכונת רחביה היוקרתית בירושלים. הלקוח, זוג שהתגורר הרבה שנים ברובע היהודי והחליט שהגיע

קראו עוד »

פרויקט לדוגמא

יש משהו קסום בלשפץ דירה שממקוממת באזור בעל משמעות לאומית והיסטורית. מי שמכיר את רחוב רד"ק שבשכונת רחביה היוקרתית בירושלים יודע שמדובר באחד הרחובות היפים

קראו עוד »

מה אומרים עלינו

דילוג לתוכן