הפרוייקטים שלנו

שיפוץ דירה בעיר העתיקה

ככה עושים את זה

הפרויקט הזה בהחלט היה אחד המיוחדים שעשינו. לא בכל יום מקבלים הזדמנות לעשות שיפוץ דירה טוטאלי לנכס היסטורי מלא באופי הממוקם ברובע היהודי שבעיר העתיקה בירושלים. כמי שכבר שנים עוסקים בשיפוץ, עיצוב וחידוש בתים, אנחנו תמיד רואים קשר הדוק בין מה שקורה מחוץ לבית לבין האווירה שמתקבלת בתוך הבית ומשום שכך, אפשר לומר שבמקרה הזה את ההשראה לשיפוץ קבלנו עוד לפני שבכלל התחלנו אותו.

עיצוב טורקי ברובע היהודי

בעל הנכס הוא יהודי מאיסטנבול, שהטיס מעצב טורקי במיוחד לישראל כדי שיעבוד על הדירה שרכש וייתן לה, לבקשתו, טאצ' טורקי. המעצב שמח על ההזדמנות להכניס את טורקיה אל העיר העתיקה בירושלים אבל גם היה לו חשוב לשמור על האותנטיות המרתקת של האזור שבו הנכס ממוקם. הוא תכנן, אנחנו ביצענו, והתוצאה שהתקבלה היא נכס מיוחד במינו עם אלמנטים ארכיטקטוניים בעיצוב טורקי ותכנון פנימי אינטליגנטי וקסום, המשלב בין רצונות הלקוח, היופי הטבעי של הנכס, מיקומו העתיק ורוח הזמן.

למרות המיתוס המקובל שבשיפוץ טוטאלי של נכס ישן לכיוון המודרני מתקבל עיצוב קר, סטרילי ומנוכר, זה לא חייב להיות ככה. בפרויקט הזה ביצענו לבקשתו של הלקוח ובתכנונו של המעצב הטורקי, שיפוץ שהוא חכם ומדויק עם חשיבה יצירתית ולא סטנדרטית לקבלת תחושה מודרנית שלא תיקח או תגרום לנכס העתיק והיפיפה שעבדנו איתו לאבד את האופי המיוחד שלו או של המיקום שבתוכו הוא נמצא.

צבעים, טקסטורות וטקסטיל

הלקוח הביא איתו מכולה עם רהיטים מטורקיה שדאגנו להכניס אל הנכס. שיתוף הפעולה עם המעצב הטורקי כלל ביצוע של שלל עבודות שיפוץ מיוחדות כמו למשל יצירה של פתרונות אחסון נסתרים שמתמזגים עם החלל והעיצוב של הקירות, איזון החלוקה של החללים על ידי שימוש בצבעים שונים, טקסטורות וטקסטילים שמתמזגים יחד ויוצרים תחושה של מרחב, יצירה של נישות עם פונקציות כפולות בתוך הקירות שהן גם דקורטיביות וגם משמשות כמדפים או מקומות לאחסון חפצי אמנות.

המעצב תכנן ואנחנו ביצענו. השתמשנו בצבעים מונו-כרומטיים ליצירת תחושה של יוקרה ואחידות בין החללים כאשר הגוונים הבהירים שמשו כצבעי בסיס שעליהם נוספו אלמנטים מעץ ופרטים שמושכים את העין להוספת עניין עומק ומרחב. התכנון והעיצוב כלל גם 'משחקים' עם גופי תאורה שסייעו לנו להשיג תוצאה מיוחדת ושימוש בצירופים שאולי ממחשבה ראשונה הם פחות מקובלים אבל יצרו את ההרמוניה ואת האווירה הנעימה שהלקוח כיוון אליה.

חשוב להיות מעשיים

שיפוץ וחידוש תשתיות

כשמבצעים שיפוץ טוטאלי בבתים ישנים ובייחוד בבית עתיק כמו זה ששיפצנו בעיר העתיקה, חשוב מאוד להשקיע עוד קצת ולהחליף תשתיות חשמל וצנרת ולטפל או לחזק אלמנטים מבניים של הנכס. שיפוץ דירות ישנות במיוחד וטיפול בנכסים עתיקים הוא מורכב יותר ודורש מיומנות, מקצועיות, ידע ותשומת לב רבה יותר לפרטים.

היופי הוא באופי

לשמור על הייחודיות

לכל אורך השיפוץ חשוב היה לנו לזכור שהמטרה של הלקוח שלנו ברכישת הדירה המיוחדת הזו ובשיפוץ שלה, היא שילוב בין חייו שבטורקיה לחייו בישראל תוך שמירה על האותנטיות והייחודיות של הנכס. המעצב הטורקי תכנן ועיצב את חללים כך ש"יכניסו" את העיר העתיקה שמחוץ לקירות פנימה אל תוך הבית עצמו. במהלך העבודה לא תמיד ראינו טעם בלהרוס קירות לחלוטין ולבנות מחדש כי חשבנו שזה דווקא יפה יותר לשמור על המראה, כך שיספר את הסיפור המיוחד של הבית.

שיפוץ הסלון

אביזרים ופרטי עיצוב  

הדייר של הנכס הזה הוא אדם שאוהב אמנות ואוסף כבר שנים מגוון יצירות יפייפות בסגנון אקלקטי שהוסיפו למראה הכללי של הדירה ושולבו עיצוב. על פי התכנון של המעצב יצרנו נישות מיוחדות ועבודת מדפים בשילוב קונסטרוקציה ברזל מיוחדת על פי תכנית בשילוב אבן טבעית, ששימשו כמעין חללי תצוגה דקורטיביים בקווי מתווה שייראו אחידים והתקנו תאורה וספוטים להבלטת הנישות ויצירות האמנות שבתוכן. ליצירת עניין בנוסף בחללים עצמם שילבנו מחיצות עץ ומשרביות, הוספנו נגיעות מעודנות של מתכות ואבן והשתמשנו באלמנטים עיצוביים זהים בכל הדירה ליצירת אחידות, מכלול וחיבר בין החדרים.

שיפוץ המטבח

המטבח הוא עיצוב בהיר במיוחד, מונוכרומטי, עם קווים נקיים של רגבה ששלבנו בו אלמנטים של הנגר אלי אשרף. השתדלנו לנצל את החלל הלא גדול שהיה לנו עם כמה שיותר מקומות אחסון. השתמשנו בשיש ובחיפוי לקירות בסגנן כמעט זהה לחלוטין ליצירת תחושה סטרילית במיוחד, התקנו ברז בהיר מט להשלמת האווירה בנוסף לפס תאורה המשתרע לכל אורך השיש, המזקק אפילו יותר את תחושת הניקיון. את נגיעות הצבע בחרנו למקם בחלקים העליונים של הקירות ובחלון המטבח הגדול שהתייחסנו אליו כאל אובייקט בפני עצמו שיכול "לשבור" את הגוונים הבהירים השולטים בחלל. שילבנו עליו תריסים מעץ מהגוני התואמים לאריחי העץ שבתקרה.

שיפוץ חדר השינה

חדר השינה של בני הזוג הוא קטן מאוד ולכן בחשיבה משותפת עם המעצב הטורקי פתחנו חלון גדול במיוחד שלא היה קיים שמכניס אור ונותן תחושה של מרחב. את תחושת המרחב הזו "המשכנו" על ידי כך שהשתמשנו באותה פלטת צבעים בהירים שבה השתמשנו בכל הדירה בשילוב אלמנטים של עץ וטקסטורות. גם כאן, יצירת האמנות שעל הקיר נתנה את הטון לעיצוב הכולל וליצירת האיזון בחדר.

התוצאה שהתקבלה היא אסתטיקה אלגנטית שנוצרה משילוב של חיפוי אבן כמו בסלון עם אלמנטים של עץ, כולל עבודת נגרות מיוחדת של משרביה מעוצבת המשמשת מחיצה אוורירית דקורטיבית שמכניסה "עניין" בתוך העיצוב הפשוט לכאורה, כאשר שאר הריהוט שומר על אווירה מינימליסטית במיוחד ליצירת כמה שיותר מרחב.

פתחנו פתח למרפסת והוספנו עבודת צבע מיוחדת עם טקסטורה שתשתלב יפה עם כל האלמנטים העיצוביים של הבית. במרפסת עצמה בנינו פרגולה כשרה לסוכות עם מדף לבר המשקיפה על בית כנסת החורבה.

שיפוץ המקלחות

לבקשתו של המעצב בשיפוץ המקלחות נשמרה השפה העיצובית של הבית כולו בבחינת פלטת צבעים של קרם ולבן עם נגיעות קלות במיוחד של עץ וניקל. משום שהחדר לא גדול, יצרנו הרבה שטח אחסון נגיש, נוח וקומפקטי, בחרנו אסלות וריהוט "צף" המעניקים תחושה של ריווח והשתמשנו במשטחי קוריאן בגימור של ארונות האמבטיה עם הכיורים המובנים. המעצב תכנן את החלל כך שכל סנטימטר ינוצל ועדיין תתאפשר תחושת מרחב.

ביצענו הכל במדויק על פי הוראות התכנון והעיצוב של המעצב ולרווחתו של הלקוח שהצליח ליצור לעצמו דירת חלומות עם טאצ' טורקי בלב ליבה של העיר העתיקה בירושלים. כעת הוא מתגורר בבית אותנטי ומיוחד המלא באופי וביצירות האמנות שהוא כל כך אוהב, במקום קסום ומרגש שקשה להפריז בחשיבותו כשהוא נהנה מהעתיק ומהמודרני גם יחד.

בשיפוץ הנכס הזה החלפנו את כל תשתיות האינסטלציה והתמודדנו עם פרטים מאוד מיוחדים שקשורים לתאורה ולקווי חשמל. השקענו המון עבודה ומאמצים באלמנטים העיצוביים, בצביעה המיוחדת ובטקסטורות להשגת רמת גימור וביצוע גבוהה במיוחד. אפשר בהחלט לומר שהעבודה על הנכס הזה הייתה מאתגרת אבל נהנינו מכל רגע! אנחנו תמיד אוהבים לשתף פעולה עם אנשי מקצוע מצוינים ומתרגשים כשאנחנו מצליחים להגשים את החלומות של הלקוחות שלנו.

 

 

פרוייקטים נוספים

שיפוץ משרדים

חברת ג'רוסלם יו פנתה אלינו כדי שנבנה עבורה משרדים בנכס חדש שהיא רכשה בירושלים. שיפוץ המשרדים כלל תכנית מפורטת ומאתגרת משום שהיינו צריכים לחבר שתי

קראו עוד »

מגדלי עמוס במודיעין

לפעמים העבודה שאנחנו עושים לא רק שמצליחה לרגש את הלקוחות שלנו אלא היא אפילו עולה על כל הציפיות שהיו להם כשהתחלנו את התהליך. זה קורה

קראו עוד »

שיפוץ דירה באוסישקין

שיפוץ דירה של 160 מ"ר הממוקמת ברחוב אוסישקין הוותיק בלב לבה של שכונת רחביה היוקרתית בירושלים. הלקוח, זוג שהתגורר הרבה שנים ברובע היהודי והחליט שהגיע

קראו עוד »

מה אומרים עלינו

דילוג לתוכן