המדריך המלא לשיפוץ הבית - מה חשוב לדעת!

החלטתם לשפץ את הבית?

מצוין. את ההחלטה החשובה ביותר כבר עשיתם, עכשיו כל מה שנותר לכם לעשות זה לקחת את הצעד הראשון ופשוט להתחיל ללכת. אנחנו נלווה אתכם לכל אורך הדרך. שיפוץ דירה הוא תהליך שידרוש מכם אורך רוח וסבלנות, הוא יכול להתארך ולהפוך למורכב ומייגע אבל בדיוק בשביל זה אנחנו כאן – אתנו תהליך השיפוץ הופך לקצר פשוט וכיפי.

אנחנו כאן כדי לעזור לכם לתכנן וכדי לחשוב ביחד אתכם. תצטרכו לקחת בחשבון גורמים רבים ומגוונים כמו למשל אלו אנשי מקצוע אתם צריכים סביבכם? מהם החומרים המומלצים מבחינתכם לעבודה? כיצד איפה ובאיזה מחיר תוכלו לרכוש את החומרים האלה? כיצד מבצעים? איך מחליטים על לוחות הזמנים ואיך בכלל ניגשים לפרויקט – איפה מתחילים?

בשביל כל השאלות האלה ועוד מיני השגות שאפילו עוד לא חשבתם עליהן אבל תגיעו אליהן בדרך – כמו פרקטיקה, עמידות, אסתטיקה, תקציב ועלויות, הכנו עבורכם מדריך מקיף וכולל שכדאי לכם מאוד לקרוא.

הרי אתם בכל מקרה מתכוונים להשקיע את הזמן האנרגיה והמזומנים שיש ברשותכם לשיפוץ הדירה או הבית
אז למה לא לעשות את זה כמו שצריך?

הנה רשימה שמסכמת פחות או יותר את כל הדברים שתצטרכו לעשות

הגדירו מהם הצרכים שלכם

הגדרת צרכים הוא השלב ההתחלתי והוא חשוב ביותר מכיוון שלפיו תתבצע העבודה כולה. חישבו על מה אתם בדיוק רוצים וצריכים לשפץ, מהם הדברים החשובים מבחינתכם ביותר, מהי מסגרת התקציב שתוכלו לעמוד בה. ישנן מספר סיבות שבגללן הלקוחות שלנו בדרך כלל משקיעים בשיפוצים.

שיפוץ דירה להשקעה ייתכן ותחליטו שאתם רוצים לבצע שיפוץ דירה למטרת השקעה בלבד כדי להעלות את שכר הדירה או את מחיר הדירה בשוק. אולי תרצו לשפץ את הדירה בכדי להגדיל את מספר החדרים. במקרה כזה שווה יהיה לכם להשקיע בחידוש תשתיות בנוסף לעיצוב הדירה. כל החלטה שתעשו בנוגע לשיפוץ יכולה להעלות את ערך הדירה ולאפשר לכם למכור אותה מהר יותר.

שיפוץ דירה למגורים אם החלטתם לשפץ את הדירה שבה אתם מתגוררים או שקניתם דירה החדשה שדורשת שיפוץ דירה או התאמות, תוכלו לחשוב על לשלב בעבודה אדריכל או מעצב פנים. יהיה עליכם לבחור בין שיפוץ שטחי קוסמטי או ביצוע של שינויים קלים כמו צבע או ריצוף, לעומת חידוש הדירה קומפלט שיכול לכלול שינוי מהותי של הנכס ולעתים גם הריסה ובינוי מחדש של החללים עצמם. כך או כך, את שיפוץ הדירה עליכם לבצע בהתאם להגדרת הצרכים שלכם ולתקציב העומד ברשותכם.

הגדירו תקציב שתוכלו לעמוד בו

אחרי שהגדרתם את הצרכים והרצונות שלכם, הגיע הזמן להיות מעשיים. גבשו את גובה התקציב שביכולתכם להשקיע כך שתדעו בדיוק היכן אתם עומדים בבחינת חלומות ומציאות. קחו מידות של הדירה, תכינו סקיצה או סרטוט בעצמכם או בסיוע אדריכל או מעצב פנים – זה יעזור לכם לקבל תמונה מדויקת יותר לגבי מה בדיוק אתם צריכים וגם כדי לקבל הצעות מחיר בשלבים מאוחרים יותר. מומלץ אפילו להכין טבלת אקסל שבה תנהלו את התקציב ותוכלו ממש לראות מול העיניים את הסכומים בהתאם להוצאות מוערכות והצעות המחיר שקבלתם. אולי זה המקום להזכיר שחשוב שתגדירו בדיוק מה אתם רוצים וצריכים לפני התחלת העבודה כדי לא להגיע למצב של תוספות ושינויים שייגרמו לחריגות בתקציב.

תכנון נכון של התקציב

חשוב תמיד ובעיקר בשיפוץ דירה ישנה לתכנן נכון ובחכמה את התקציב ואת השיפוץ באופן שישתלם לכם בסופו של דבר. חשוב במיוחד לשקול את עלות השיפוץ הנדרש לעומת מחיר הנכס כיוון שלעתים יכול להיווצר מצב שעלות שיפוץ הדירה תהיה יקרה כל כך שזה פשוט לא ישתלם לכם. בדיוק משום כך, אנחנו תמיד משתדלים ליידע את הלקוחות שלנו על עלות השיפוץ בכללותו ומוודאים שהם לא יכניסו את עצמם להוצאה כלכלית שהם אינם יכולים לעמוד בה או יוציאו יותר מידי כסף ללא קבלה של תשואה במידה יחליטו למכור את הנכס.

בצעו סקר שוק וקחו הצעות מחיר

כשאתם לוקחים הצעות מחיר מאנשי מקצוע וספקים לשיפוץ דירה, תזכרו שעליכם לקחת בחשבון את העבודה עצמה והחומרים אבל גם מוצרים נלווים כמו תאורה, ריצוף, כלים סניטריים וכן הלאה. ככל שתבינו מוקדם יותר מהם את הצרכים שלכם ומהם החומרים המועדפים עליכם שאותם אתם מעוניינים לרכוש, תוכלו לעשות בדיקה אצל הספקים ולהיות חכמים יותר לגבי טווח המחירים שיתווסף לעלות של עבודת הקבלן, והקבלן יוכל גם לתמחר את העבודה באופן מדויק יותר כיוון שחומרים מסוימים משפיעים על מחיר העבודה. לצורך הדוגמה, התקנה של פסיפסים ואריחים קטנים דורשת יותר עבודה ולכן גם עולה יותר מאשר התקנת אריחים בגדול 100/100.

הכנת רשימות מדויקות זה דבר חשוב במיוחד כשרוצים להשוות מחירים בין קבלנים. הרשימות יעזרו לכם להשוות בין מוצרים ( (apples to applesוהצעות המחיר השונות שתקבלו ולמעשה "יפרקו" את הרצונות שלכם לעלות עבודה, חומרים וכמויות, כך שתבינו בדיוק היכן אתם עומדים מבחינת תקציב.

אז כמה זה עולה? שיפוץ דירה – עלויות

עלויות שיפוץ דירה משתנות בהתאם לגודל הדירה, סוג השיפוץ, בחירת החומרים, הקבלן המבצע ואפילו מיקום הדירה בבחינת נוחות הגישה אליה. כשאתם מבצעים בחינה של עלות לשיפוץ דירה קחו בחשבון שמדובר במשוואה מורכבת למדי שבה עליכם לקחת בחשבון את התשלום לאנשי מקצוע כמו קבלן שיפוצים, אדריכל, מעצב פנים, נגר ודומיהם לצד עלויות של חומרים, כלים סניטריים, תאורה ורהיטים. המחיר תמיד תלוי בגורמים רבים ויכול להשתנות מהקצה אל הקצה – זה תלוי במה אתם עושים, מה אתם בוחרים ועם מי אתם עושים את זה.

אל תחסכו היכן שלא משתלם לכם

תמיד תוכלו לבצע שיפוץ דירה בשלבים (מטעמי תקציב) אבל זכרו שלעתים אם אתם כבר החלטתם על להחליף את הריצוף בחדרי האמבטיה עדיף שתנצלו את ההזדמנות בכדי להחליף את תשתיות. העלות היא נגזרת של העבודה הנדרשת ואת סדר הגודל המדויק של המחירים תוכלו לקבל רק בשלב מאוחר יותר כשתקבלו את הצעת המחיר המסודרת. אנחנו דרך אגב עושים את הכל בשבילכם ואתכם, ואתם לרגע לא לבד בתהליך.

חידוש תשתיות

חידוש תשתיות זה בדרך כלל חלק די יקר מהשיפוץ הכללי אבל בטווח הארוך זה הדבר הנכון ביותר לעשות וישתלם לכם, כיוון שאחרת יכול להיווצר מצב ששנה שנתיים אחרי שהחלפתם את כל הבלטות והאריחים בדירה תאלצו להרים את הכל מחדש להחלפה של הצנרת. השלבים הראשונים של השיפוץ הם בדרך כלל יותר מעשיים מאשר אסתטיים, תחילה יש לתקן ולחזק אלמנטים שיבלמו אפשרות של נזקים עתידיים כמו איטום של הקירות או הגג, צריך אולי לתקן את החלונות, לחזק את המבנה או  להחליף את הצנרת. כמו שאומרים… אם כבר אז כבר. אתם משקיעים בשיפוץ כל כך הרבה אז לפחות תוודאו שההשקעה שלכם היא השקעה חכמה.

הכנת כתב כמויות

כתב כמויות הוא טבלה מסודרת שאנחנו או האדריכל / מעצב מכינים לכם הכוללת פירוט מדויק של כל מה שתצטרכו בעבודת השיפוץ לפרטים לפי התכנית שגובשה. הפירוט כולל הריסה, חשמל, אינסטלציה, עבודות איטום, ריצוף וחיפוי, חומרים ועוד. לפי כתב הכמויות תוכלו לקבל הצעות מחיר מדויקת לשיפוץ הדירה כך שלמעשה כתב הכמויות הוא הדרך שלכם להבין בדיוק היכן אתם עומדים בבחינת התקציב ומה סביר להניח שתשקיעו.

תמיד יש הפתעות בדרך אבל אתם בהחלט יכולים להיות מאורגנים מספיק ולתכנן את ההתמודדות איתן מראש. תוך כדי תהליך שיפוץ דירה קורה לא מעט שמתגלים פתאום דברים שמכריחים אותנו ואתכם לבצע שינויים שלא הייתה לנו או לכם שום דרך לצפות מראש. מהסיבה הזו חשוב שבכתב הכמויות, התמחור יהיה מוגדר לטובתכם גם במקרה של שדרוג (כמו לדוגמה הגדרה של מחיר לצבע רגיל ולידה הגדרת מחיר לצבע עם שפכטל מלא). כך יש לכם תמיד אופציה לשנות ולשדרג וללא שזה יפגע בכם בתקציב שלא הייתם מוכנים אליו מראש ולא תוכלו לעמוד בו.

חסכון בעלויות

ישנן כמה דרכים לחסוך בעלויות של השיפוץ כמו למשל שיפוץ הדירה בשלבים או ביצוע של שינויים הכרחיים בלבד. אפשר לחסוך עלויות על ידי ביצוע של סקר שוק מעמיק לפני רכישה של חומרים או חתימה על חוזים מול אנשי מקצוע. קניית מוצרים בעלות זולה יחסית כמו ריצוף או צבעים במחירי הנחה, קניית רהיטים בחנויות יד שנייה או רכישת מוצרי סטיילינג זולים יחסית בחנויות סטוק או דרך אתרי קניות סיניים כמו איביי ודומיהם.

תוכלו גם לשפץ רהיטים ישנים שעברו את מבחן הזמן בקלות עם מעט צבע או ריפוד מחדש ואז רק להשלים את המראה עם אלמנטים עיצוביים קטנים כמו כריות ואביזרי דקורציה. תוכלו גם תמיד לנסות ולהתמקח על מחירים מול אנשי המקצוע נוספים אבל ההמלצה שלנו היא לא לנסות לחסוך באיטום או תשתיות של החשמל ואינסטלציה, כי זול יעלה לכם ביוקר בטווח הארוך.

אדריכל ומעצב פנים – כן או לא

לתכנן את הבית שלכם לבד יוזיל לכם משמעותית את עלות השיפוץ אבל יכול לקחת לכם זמן יקר ואפילו לעלות לכם הרבה מאוד כסף אם תעשו חס וחלילה טעות בחישוב כזה או אחר. בניית תכנית שיפוצים עם איש מקצוע יכולה לתת לכם יתרון קריטי בעיקר אם החלטתם על שיפוץ דירה טוטאלי.

איש מקצוע מנוסה ייתן לכם מענה על שאלות, ידע לכוון אתכם לפתרונות עיצוביים יצירתיים ויחשוב לטובתכם ועבורכם על דברים שאתם לא הייתם אפילו יודעים לשים אליהם לב. שימו לב שאם אתם מבצעים שיפוצים קוסמטיים לא חובה להזמין אדריכלים או מעצבי פנים אבל אם החלטתם לשפץ את הדירה קומפלט או לשנות את החלוקה הפנימית של החללים חשוב שיעמוד לצדכם מישהו שידאג לכם ושמבין יותר מכם כיצד לבצע את העבודה כמו שצריך. האדריכלים, המעצבים וכל אנשי המקצוע שאנחנו עובדים איתם הם מוכרים, מצוינים ומומחים בתחומם. אתם תבקשו ואנחנו נספק.

פיקוח על תהליך השיפוץ

חלק מהעבודה של הקבלן, האדריכל או מעצב הפנים, זה להגיע לאתר כדי לוודא שהעבודה נעשית על הצד הטוב ביותר. עליו לדעת מה קורה בכל שלב ושלב ולנהל את הצוות כמו גם את אנשי המקצוע עצמם, כל אחד בתחומו, לביצוע מושלם של התהליך הכולל. אם בחרתם לעבוד עם מפקח או אדריכל או שבחרתם לפקח בעצמכם, אנחנו יודעים לשתף פעולה עם כולם ויודעים להתאים את עצמנו לכל אחד. שיטת העבודה שלנו מתאימה לכל סוגי האנשים ויש שקיפות מלאה לאורך כל השיפוץ.

השראה לשיפוץ דירה

כל רעיון גדול או חלום שיש לנו מתחיל בהשראה. ההשראה שנקבל תקבע מה יהיה הכיוון העיצובי שלנו ומה נקבל בסוף התהליך. משום שכך, אנחנו יותר ממליצים שבין אם אתם משפחה או בני זוג, תשבו שנייה יחד ותפתחו מגזינים או את גוגל ותשקיעו זמן בלחפש מקורות השראה. זה יעזור לשנינו לקלוע טוב יותר לטעם שלכם.  הנה כמה רעיונות:

יש כיום אינספור אתרים שמכילים רעיונות מדהימים לעיצוב או שיפוץ הדירה כמו PINEREST, Houzz, תוכלו להתרשם מתמונות במנוע החיפוש של גוגל או להיכנס לעמודי אינסטגרם לעיצוב הבית – יש המון כאלה – הנה רק כמה דוגמאות:  thespruceofficial, my_homely_decor, chilledhome interior_boho. תוכלו להשתתף בפורומים לעיצוב, להצטרף לקבוצות במדיות החברתיות, לרכוש מגזינים או לקרוא כתבות אונליין ואפילו להיכנס לאתרים של מלונות בוטיק. ההשראה נמצאת בכל מקום ואם החלטתם על שיפוץ דירה טוטאלי – יש לכם קנבס לבן שתוכלו ליצור בו מה שתמיד חלמתם עליו.

כמובן שתמיד אפשר ואפילו לעתים מומלץ לקחת מעצב או אדריכל שיעשה לכם סדר בבלגן ויעזור לכם להבין בדיוק מה אתם רוצים לעומת מה אתם צריכים, לבחון פרקטיקה לעומת אסתטיקה ולכוון אתכם, אבל כך או אחרת, השוק מוצף ברעיונות עיצוב לכל כיס, כל מה שאתם צריכים לעשות זה לפקוח עיניים.

השלמת המראה

אחרי שבסיס הבית המחודש והמשופץ שלכם מוכן הגיע הזמן לכיף האמיתי – השלמת המראה שרציתם עם הריהוט התאורה וכל שאר האלמנטים העיצוביים החדשים שקניתם. כל האלמנטים הללו כמובן אמורים להשתלב יחד עם הריצוף, חיפויי הקירות, עבודות הנגרות והקרמיקה. אנחנו בכל מקרה תמיד מלווים אתכם ולא עוזבים עד לשלב שבו סיימתם לחלוטין וכשכל הפרטים הקטנים במקומם. זה המוטו שלנו – אנחנו לא עוזבים לקוח עד שהוא מרוצה!

לכל פנייה, פרטים נוספים, שאלות השגות או רצונות מיוחדים – אנחנו כאן בשבילכם ולמענכם ונשמח לקבל את השיחה מכם.

שירותים נוספים

עבודות גבס ייחודיות

חשוב לנו תמיד לתכנן ולעצב את החללים בצורה חכמה ולמקסם את הפוטנציאל המרחבי של השטחים שיש לנו לעבוד איתם. אנחנו מגישים ללקוחות שלנו שירות מלא

קראו עוד »

עבודות ריצוף וחיפוי

אנחנו מלווים את הלקוחות שלנו לאורך כל הדרך במענה על כל שאלה או דילמה שצצה לאורך התקדמות הפרויקט. אנחנו נותנים מענה ופתרונות, מאפשרים להתייעץ וחושבים

קראו עוד »
עבודות ריצוף וחיפוי

שיפוץ חדרי אמבטיה

חדר האמבטיה – כמה קטן ככה גדול בכל פעם שניגשים לפרויקט של שיפוץ חדרי אמבטיה הדבר החשוב ביותר הוא תכנון נכון של החלל. המטרה שלנו

קראו עוד »

פרוייקטים שלנו

פינת אוכל

שיפוץ דירה בקטמון

אחד הרגעים המרגשים ביותר הוא להיכנס לדירה חדשה ועוד יותר אם היא לא בהכרח חדשה אלה פשוט שופצה מהיסוד באופן מרשים במיוחד בעיצובו של האדריכל

קראו עוד »

שיפוץ דירה בעיר העתיקה

הפרויקט הזה בהחלט היה אחד המיוחדים שעשינו. לא בכל יום מקבלים הזדמנות לשפץ שיפוץ טוטאלי דירה מלאת אופי בעיר העתיקה של ירושלים. כמי שכבר שנים

קראו עוד »

שיפוץ דירה באוסישקין

שיפוץ דירה של 160 מ"ר הממוקמת ברחוב אוסישקין הוותיק בלב לבה של שכונת רחביה היוקרתית בירושלים. הלקוח, זוג שהתגורר הרבה שנים ברובע היהודי והחליט שהגיע

קראו עוד »
דילוג לתוכן